Serwis automatyki przemysłowej - jak go wybrać?

W momencie awarii maszyny liczy się szybkie działanie, aby przestój produkcji był jak najkrótszy. Zastanawiasz się jak znaleźć dobry serwis automatyki przemysłowej? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. 


Godziny pracy serwisu automatyki 

Usterka urządzenia może wystąpić o każdej porze w ciągu doby. Warto zatem znaleźć serwis urządzeń przemysłowych dostępny nie tylko w standardowych godzinach 7-15, ale także realizujący naprawy w godzinach popołudniowych lub nocnych. Ważne jest, by móc uzyskać natychmiastową pomoc w przypadku niespodziewanych problemów z maszyną. 


Doświadczenie 

Jeżeli mamy możliwość sprawdzenia firmy pod kątem ich umiejętności to warto to zrobić. Dużo firm prowadzi profile w mediach społecznościowych tj. Facebook czy YouTube, gdzie w szybki sposób zweryfikujesz, czy dany serwis automatyki przemysłowej istnieje od niedawna, czy może posiada wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Zapoznając się ze zdjęciami lub filmami z pracy serwisantów dowiesz się z jakimi rodzajami urządzeń mieli okazję spotkać się w pracy. Firma, która posiada kompleksową ofertę napraw może okazać się skuteczniejsza w przypadku awarii, podczas której nie jesteśmy pewni co stanowi źródło problemu. 


Gwarancja na naprawę automatyki przemysłowej 

W parze z doświadczeniem powinna iść wysoka jakość realizowanych napraw. Istotnym potwierdzeniem profesjonalnie wykonanej usługi jest oferowana gwarancja na naprawiany sprzęt. O czas przez jaki obowiązuje dobrze zapytać jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Im dłuższy jest okres gwarancji, tym przez dłuższy czas możemy być spokojni o poprawne działanie urządzenia.  


Serwis u klienta 

Zdarzają się sytuacje, w których nie jesteś w stanie samodzielnie zdemontować uszkodzonego urządzenia i dostarczyć go do naprawy. W takich momentach istotna jest informacja, czy serwisanci z wybranej firmy realizują wyjazdy serwisowe do klienta. Ponadto mogą dzięki temu dostarczyć zamiennik, który zastąpi uszkodzoną część podczas jej naprawy – skraca się w ten sposób przestój w produkcji. 

 

Znalezienie odpowiedniego serwisu automatyki przemysłowej nie jest łatwym zadaniem. Oddanie sprzętu do firmy, o której nie mamy dużo informacji może okazać się nietrafnym wyborem. W związku z tym dobrze zapoznać się z jej zaletami przed realizacją naprawy. W RGB Elektronika oferujemy 24 miesiące gwarancji na całe naprawiane urządzenie. Ekspresową diagnozę elektroniki przemysłowej oraz silników w 24h realizujemy za jedyne 450 zł netto, a bezpłatnie w ciągu 7 dni roboczych. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. 

RGB Elektronika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ul. Jana Długosza 2-6
51-162 Wrocław

E-mail: biuro@rgbelektronika.pl
TEL: +48 71 325 15 05
NIP: PL8951985034
KRS: 0000750271

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media