Wstępna diagnostyka urządzenia podczas awarii na linii produkcyjnej

Przestój na linii produkcyjnej, spowodowany awarią serwonapędów, zasilaczy lub falowników, zawsze kosztuje. Wstępna diagnostyka urządzenia może pomoc serwisantom zdiagnozować, do jakiego typu awarii mają się przygotować lub pomoże znaleźć informacje, jak rozwiązać problem samemu.

Oto kilka czynności, które warto wykonać zanim zadzwonisz do centrum serwisowego.

Pomogą Ci one w samodzielnym rozwiązaniu problemu lub znacznie przyspieszą proces naprawy serwisantom.

  • W razie usterki sprawdź, czy kratki wentylacyjne w szafie nie są zatkane kurzem lub ustawione w miejscu uniemożliwiającym odprowadzenie ciepła. Zwróć również uwagę, czy urządzenie nie jest oblepione kurzem. Zachęcamy do regularnego czyszczenia szaf i dbania o odpowiedni przepływ ciepła.
  • Zweryfikuj, czy temperatura wewnątrz jest taka, jak zalecana w dokumentacji maszyny.
  • Zweryfikuj, czy każdy przewód jest odpowiednio zamocowany. Nawet nieznaczny luz może zakłócać komunikację, powodować ogromne straty energii, iskrzenie czy nagrzewanie się przewodów lub urządzenia.
  • Falowniki pracują z bardzo wysoką częstotliwością, co może powodować indukowanie się prądów i zakłócenia. Upewnij się, że stosujesz odpowiednie przewody (zaleca się używanie tych ekranowanych).
  • Brak uziemienia i zamienione fazy mogą powodować nieoczekiwane błędy. Sprawdź, czy każdy przewód jest na swoim miejscu, czy dostarczasz odpowiednie sygnały oraz czy zapewniasz odpowiednią jakość dostarczanej energii.

Pamiętaj, że urządzenia przemysłowe są przeznaczone do konkretnych zastosowań. Nie możesz dowolnie zmieniać ich miejsca, podłączać innych odbiorników lub sterowników. Każda taka zmiana powinna być poprzedzona sprawdzeniem, czy urządzenie będzie bezawaryjnie pracować w danej konfiguracji.

RGB Elektronika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ul. Jana Długosza 2-6
51-162 Wrocław

E-mail: biuro@rgbelektronika.pl
TEL: +48 71 325 15 05
NIP: PL8951985034
KRS: 0000750271

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media